4
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika

Ke stažení


Soubory potřebné pro hru


CEP 2.0 Community Expansion Pack 2.0. Odkaz na NW Vault. Je zapotřebí verze CEP 2.0 nebo 2.2 a vyšší. Verze 2.1 nemá některé potřebné soubory.
Čeština 4 MB Kompletní čeština pro NWN i s oběma datadisky. Doporučujeme nainstalovat!
Equilibrie 2.1
Windows Instalátor
890 MB Kompletní balík haků Equilibrie 2.1 (včetně případných oprav), aneb základ, který pro hraní na Equilibrii potřebujete. Prostě jen stáhněte a spusťte. O vše potřebné se postará instalátor sám. Včetně hudebních skladeb. Verze pro Windows vylepšená verze se snadnějším spouštěním. Před spuštěním instalátoru je třeba rozbalit RAR archiv.
Equilibrie 2.0
Windows Instalátor
835 MB Kompletní balík haků Equilibrie 2.0, aneb základ, který pro hraní na Equilibrii potřebujete. Prostě jen stáhněte a spusťte. O vše potřebné se postará instalátor sám. Včetně hudebních skladeb a Báze Equilibrie. Verze pro Windows.
Equilibrie 2.0
ZIP archiv
860 MB Kompletní balík haků Equilibrie, aneb základ, který pro hraní na Equilibrii potřebujete. Prostě jen stáhněte a rozbalte do adresáře hak. Hudební skladby .bmu do adresáře music a .tlk soubor do adresáře tlk. Zabalená verze, např. pro Linux..
Equilibrie 2.1 Patch
Windows Instalátor
640 kB Automatický instalátor patche 2.1 haků Equilibrie. Po stáhnutí prostě jen spustíte a instalátor se postará o vše sám. Verze pro Windows.
Equilibrie 2.1 Patch
ZIP archiv
580 kB Zip balíček patche 2.1 haků Equilibrie. Po stáhnutí a rozbalení umistěte soubor eq_config_a_21.hak do adresáře hak v adresáři hry a soubor equilibrie_21.tlk do adresáře tlk v adresáři hry. Zabalená verze, např. pro Linux.
Equilibrie Báze 3.0
Modul
12.8 MB Omezený modul založený na prostředí Equilibrie verze haků 2.1. Slouží pro hráčskou tvorbu předmětů a dalších věcí.
Návod jak postupovat naleznete na fóru Equilibrie.
Pro vlastní hru tento modul nikterak nepotřebujete.
Knihovna pro použití češtiny pod linuxem 200 kB Od autora Anade tu máme knihovnu pro použití české klávesnice v NWN v Linuxu. Stačí knihovnu nakopírovat do adresáře NWN a nwmain spouštět takto:
LD_PRELOAD="./libNWNcp1250.so" nwmain "$@"
Je potřeba mít funkční českou klávesnici libovolného rozložení. Nefungují znaky Ó, É, Ň (jen verzálky). Místo znaku Č (který taky klient NWN nebere) je generován znak Ç, který se ovšem zobrazuje českým fontem jako Č (týká se také jen verzálky). Pro kompilaci je třeba mít instalovanou knihovnu SDL (Simple Directmedia Layer) včetně hlavičkových souborů (balíček libsdl1.2-dev). Anade zkompilovaná knihovna v archivu použila SDL verze 1.2.13, ale neměla by být závislá na konkrétní verzi SDL (otestováno proti verzi 1.2.11). Využívá se volání existující knihovny SDL, kterou nwmain (i moje knihovna) očekává v podadresáři lib (tedy nevyužívá se systémová knihovna, ale lokální). Pokud jste odstranili z proměnné LD_LIBRARY_PATH adresář ./lib, měla by se využívat systémová knihovna.
Equilibrie Unix spouštěč Od Romy máme speciální užitečný prográmek pro Unix jenž umí spouštět NWN, automaticky se přihlásit na Equilibrii, vede dva log soubory, konvertuje screeny a spousty dalších užitečných věcí.
NWN camera mod Opět od Romy je k dispozici neoficiální úprava spouštěcího souboru NWN, jenž odemyká všechny úhly pohledu kamery, odemyká vzdálenost pohledu takže je možné hrát jakoby ze své postavy či odzoomovat hodně daleko a zvyšuje vzdálenost mizení grafiky v mlze.

Postup instalace

 1. Nainstalujte Neverwinter Nights
 2. Nainstalujte první datadisk Shadows of Undrentide
 3. Nainstalujte druhý datadisk Hordes of the Underdark
 4. Proveďte update na verzi 1.69, buď automatickou aktualizací z menu NWN nebo stažením
  critical rebuild instalátoru ze stránek Bioware a instalací.
 5. Stáhněte a nainstalujte si CEP 2.0 nebo CEP 2.2.
 6. Nainstalujte si případně češtinu.
 7. Stáhněte si a nainstalujte haky Equilibrie 2.0 nebo 2.1.
 8. Pokud jste si stáhli haky 2.0 tak si stáhněte a nainstalujte patch haků 2.1.
 9. Můžete hrát!