1
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
Ajris
grafika
Artea
grafika
Durmin
grafika
Gharma
grafika
Kana
grafika
Hargud
grafika
Hrebog
grafika
Nyrtis
grafika
Solar
grafika
Bhaal

Pantheon

N
a Equilibrii není striktně zavedený pantheon božstev. Jsou více známá, uznávaná a uctívaná božstva, božstva méně známá s málem uctívačů a i božstva jenž zapadla a ztratila své uctívače a tím i svou moc.

Hráč má na Equilibrii jedinečnou možnost vytvořit si vlastního boha dle vlastních představ a požadavků. Tento bůh ovšem musí splňovat nějaké minimum:
  • Předně musí zapadat do světa. Nezapadající bohové jsou ti, kteří se odvolávají na principy či události, které nejsou na Equilibrii možné nebo zde nemají opodstatnění.
  • Nesmí se jednat o boha uctívaného v reálném světě.
Je dobré také dodržet některé doporučení a rady pro tvorbu božstva:
  • Před tvorbou božtva si přečtěte mechaniku jak funguje božská moc a jak je propojená s uctíváním božstva.
  • Přečtěte si i seznam božstev a teprve pokud zde nenajdete boha dle vašeho gusta (gusta vaší postavy) vytvořte jej.
  • Božstvo detailně propracujte, jeho historii, podobu, motivace, přesvědčení, znak, metody a postupy, domény atd... a s profilem božstva kontaktujte některého WB. Pokud se nebude jednat o tajného boha bude jeho profil vystaven na fóru.
  • Bohové na Equilibrii stojí zcela mimo koloběh života a smrti jenž je zajištěno Srdcem života.
V případě, že se váš bůh na Desce uchytí, získá dostatečný počet aktivních uctívačů, vejde do podvědomí a DM/WB obdrží od jeho tvůrce profil božstva je možné očekávat DM/WB podporu. Ať se bude jednat o NPC boha jenž se svým přivržencům může tu a tam zjevit, možnost stavby chrámu božstva apod...

V otázkách víry se tak Equilibrie dosti podobá reálnému světu - existují silní a známí bohové, ti minoritní i ti zapomenutí. Snad jen s jedním rozdílem - na Desce drtivá většina obyvatelstva věří v bohy podobně jako třeba v židle - prostě ví že jsou. Ovšem to jestli nějakého uctívají je jiná otázka...